آگهـــــــیفای
آگهـــــــیفای
سایت نیازمندی رایگان

معرفی بیش از 100 سایت نیازمندی و تبلیغات رایگان

معرفی و بررسی 100 سایت نیازمندی رایگان کشور

سلام به شما همراهان گرامی همان طور که میدانید ، امروزه یکی از بهترین و موثر ترین روشهای برندینگ و تبلیغات ، استفاده از سایت های نیازمندی و آگهی می باشند.

تا همین چند سال قبل ، مردم برای تبلیغات و برندینگ ، به روزنامه هایی از جمله همشهری رجوع می کرند و کسب و کار ، خدمات و محصولات شان را معرفی می کردند و حتی برای جذب و استخدام نیرو نیز، در روزنامه ها آگهی درج می کردند که معایب این روش بیش از مزایای آن بود .

اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و اینترنت ، کسب و کارها و مشاغل می توانند از ابزارهای آنلاین برای تبلیغات و برندینگ کسب و کار خود استفاده کنند .

ما در این پست قصد داریم تا بیش از 100 سایت نیازمندی و درج آگهی رایگان را معرفی کنیم که این پست بصورت هفتگی بروزرسانی خواهد شد و سایت های نیازمندی به تدریج اضافه خواهد شد. اما اجازه دهید قبل از معرفی سایت های نیازمندی ، مزایای فعالیت در سایت های نیازمندی و آگهی را مورد بررسی قرار دهیم .

مزایای فعالیت در سایت نیازمندی

همان طور که گفته شد ، فعالیت در سایت نیازمندی برای کسب و کارها می تواند تاثیر بسزایی در برندینگ و فروش کسب و کارها داشته باشد. توصیه ما به تمام کسب و کارها این است که درج آگهی در سایت های نیازمندی را نیز امتحان کنند. اما چرا ؟

1- درج آگهی در سایت نیازمندی رایگان است

بله همان طور که می دانید ، درج آگهی در اکثر سایت های نیازمندی رایگان است و شما می توانید بصورت رایگان ، آگهی ثبت کنید و تنها در صورت تمایل به استفاده از امکانات جانبی و ویژه و نردبان کردن آگهی می بایست هزینه کنید.

درج آگهی در سایت آگهیفای 

البته در نظر داشته باشید ، رایگان بودن سایت های نیازمندی به این معنا نیست که بتوانید هر تعداد که مدنظر تان است آگهی ثبت کنید در سایت های نیازمندی چرا که هر سایتی ممکن است محدودیت هایی داشته باشد ، برای مثال برخی از سایت های نیازمندی ، محدودیتی در این زمینه دارد مثلا در سایت دیوار ، نمی توانید بیش از 3 آگهی رایگان ثبت کنید و یا برخی دسته بندی های آن شامل هزینه می باشد .

یا در برخی از سایت ها ممکن است یک یا چند آگهی رایگان بتوانید ثبت کنید و برای ثبت آگهی بیشتر می بایست پلن خریداری کنید.

در برخی سایت های نیازمندی نیز ، آگهی های رایگان پایین تر از آگهی های ویژه و ستاره دار قرار می گیرند و هر آگهی که دارای ستاره بیشتر بود ، در جایگاه بالاتری قرار داده میشود و ترتیب چیدمان آگهی ها بر اساس ستاره می بشد.

2- هدفمند بودن کاربران این سایت ها

به جرات می توان گفت بخش زیادی از کاربران سایت های نیازمندی ، به دنبال خرید کالا و محصولات مورد نیاز شان هستند و دیدن محصولات و خدمات تان ، ممکن است به فروش ختم شود ، البته برای این که آگهی تان بهترین بازدهی را داشته باشد باید نکات و قواعدی را رعایت کنید که به زودی در پست های بعدی در این مورد صحبت خواهیم کرد.

همان طور که می دانید ، دیوار بزرگترین سایت نیازمندی کشور می باشد که روزانه میزبان میلیون ها کاربر می باشد. کاربرانی که به دنبال خرید کالا و محصولات مورد نیازشان هستند و برای دسترسی به آن ، روزانه چندین بار وارد سایت دیوار می شوند و یا اپلیکیشن دیوار را نصب می کنند.

بخش زیادی از کاربران این سایت ها نیز از طریق جستجوی گوگل وارد این سایت ها می شوند و با کالا ، خدمات و کسب و کار شما آشنا میشوند. اما باید این نکته را نیز بدانید که سایت های نیازمندی معمولا به سئوی آگهی های شان اهمیت نمی دهند و همچنین کاربران و آگهی دهندگان نیز به این مورد توجه زیادی ندارند که در مقاله مربوط به راهکارهای افزایش بازدهی آگهی ، در این خصوص نیز به طور مفصل صحبت خواهیم کرد..

3- دیده شدن در سایت نیازمندی

مسلما هر سایت نیازمندی و آگهی ، تعدادی کاربر روزانه دارند که بخشی از آنها از طریق گوگل و بخشی دیگر نیر از طرق مختلف وارد سایت می شوند و درج  آگهی در سایت های نیازمندی مختلف باعث می شود تا کسب و کار و محصولات شما توسط افراد زیادی در سطح اینترنت دیده شود . درواقع توصیه ما به شما این است که در تمام سایت های نیازمندی ، آگهی ثبت کنید حتی سایت های نیازمندی نوپا و کمتر شناخته شده . چرا که سایت های نوپا نیز ممکن است به زودی تبلیغات کنند و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کنند.

4- دسترسی آسان برای کاربران

همان طور که می دانید امروزه اکثر افراد به اینترنت دسترسی دارند و روی هر گوشی حداقل یک مرورگر بصورت پیشفرض وجود دارد و این یعنی  آگهی شما می تواند به تعداد افراد دارای گوشی هوشمند و کامپیوتر ، بازدیدکننده داشته باشد. سایت ها در تمامی مرورگرها به خوبی اجرا می شوند و فرقی نمی کند که کاربر چه مرورگری داشته باشد ، تنها داشتن مرورگر کافیست که شرکت های سازنده تلفن همراه ، روی گوشی های تولیدی شان ، یک یا چند مرورگر نیز بصورت پیشفرض ارائه می دهند.

برای مثال شرکت سامسونگ مرورگر اختصاصی سامسونگ و مرورگر گوگل کروم را بصورت پیشفرض روی گوشی های خود قرار داده اند ، گوشی های آیفون نیز دارای مروگر مخصوص خود هستند ، کاربران رایانه های شخصی و لپ تاپ نیز ، می توانند روی دستگاه خود مرورگرهای دلخواه شان را نصب و اجرا کنند و از این طریق به سایت های نیازمندی دسترسی داشته باشند .

5- عدم محدودیت جغرافیای

و کلی مزایای دیگر که به زودی در آپدیت های بعدی در مورد شان صحبت خواهیم کرد.

اما حال که با برخی از مزایای درج آگهی در سایت های نیازمندی و تبلیغات ، رایگان آشنا شدیم بد نیست برویم سراغ بحث اصلی یعنی :

معرفی بیش از 100 سایت نیازمندی و تبلیغات رایگان ایرانی

ما در این پست سعی کردیم بیش از 100 سایت نیازمندی و تبلیغات را معرفی کنیم که امکان درج آگهی رایگان را نیز به کاربران می دهند و به همین دلیل سایت هایی که امکان درج آگهی رایگان ندارند و فقط با پرداخت هزینه آگهی ثبت می شود را در این فهرست قرار نخواهیم داد. اگر در هنگام ثبت آگهی در هریک از سایت های معرفی شده در این پست ، از شما درخواست هزینه کرند ، لطفا از طریق نظرات همین پست اعلام کنید.

* آگهیفای ( پلتفرم آگهی و تبلیغات مشاغل ) agahify.com

اولین سایتی که در این پست به معرفی و بررسی آن می پردازیم سایت آگهیفای می باشد. همین سایتی که شما در حال مشاهده آن هستید یکی از جدید ترین و بروزترین سایت های نیازمندی و آگهی حوزه کسب و کار می باشد.

شما می توانید با عضویت در سایت آگهیفای  کسب و کارتان را با کمترین قیمت و با بهترین امکانات معرفی کنید و محصولات و خدمات تان را بصورت نیز آگهی کنید.. همچنین در نظر داشته باشید ، می توانید با ویژه کردن آگهی خود ، از مزایای زیادی بهره مند شوید البته اجباری در ویژه کردن آگهی نیست اما اگر میخواهید آگهی های تان بیشتر دیده شود می توانید آگهی تان را ویژه کنید تا از مزایای زیادی از جمله نمایش در بالاترین و پربازدید ترین بخش های سایت و اپلیکیشن ، تمایز ظاهری با سایر آگهی ها ، سئوی حرفه ای و جذب بازدید هدفمند و … بهره مند شوید و همچنین شانس خود را برای شرکت در قرعه کشی ماهیانه و برنده شدن 1 دستگاه ذخیره شماره مشتریان دایرکت به ارزش 2/5 میلیون تومان امتحان کنید.

* سایت آگهی و نیازمندی  های رایگان دیوار Divar.ir

سایت نیازمندی رایگان دیوار

بزرگترین سایت نیازمندی کشور سایت دیوار می باشد که متعلق به شرکت شرکت آگه‌پردازان هوشمند می باشد که این شرکت علاوه بر دیوار ، بنیان گذار اپلیکیشن هایی از جمله کافه بازار نیز می باشد.

در سایت دیوار امکان خرید و فروش انواع کالای نو و دست دوم ، خدمات و محصولات فراهم بوده ومی توانید با عضویت در دیوار ، به راحتی کالا و خدمات تان را آگهی کنید و یا خدمات و کالاهای مورد نیاز تان را جستجو و خریداری کنید.

در سایت دیوار شما می توانید آگهی رایگان هم ثبت کنید اما درج آگهی در برخی دسته بندی ها از جمله خدمات ، استخدام و … شامل هزینه می باشد.

همچنین محدودیت هایی از جمله محدودیت در تعداد آگهی ماهانه و … نیز در دیوار وجود دارد.

اگر صاحب کسب و کاری هستید و قصد افزایش فروش کالا و خدمات تان را دارید ، دیوار می تواند بستر مناسب برای این کار باشد. همچنین با خرید پنل فروشگاهی نیز می توانید آگهی های با امکانات بیشتر ثبت کنید. همچنین محدودیت ها در پنل فروشگاهی کاهش یافته و دست تان برای درج آگهی بیشتر و بهتر باز خواهد بود.

مزایای دیوار

اگر بخواهیم در مورد مزایای دیوار صحبت کنیم می توانیم به مواردی از جمله رابط کاربری ساده و آسان ، دسته بندی های متنوع ، بازدهی بالای آگهی ها و … اشاره کنیم.

سایت دیوار بزرگترین سایت نیازمندی و آگهی می باشد که همان طور که گفته شد پر کاربر ترین سایت نیازمندی میباشد که اگر بتوانید آگهی تان را در زمان مناسب و رعایت قواعد ثبت آگهی بنویسید ، آگهی تان بالاترین بازدهی را خواهد داشت.

همچنین یکی دیگر از ویژگی های کاربری و مفید دیوار ، راه اندازی بخش فروشگاهی می باشد که امکانات قابل توجهی در اختیار کسب و کارها قرار می دهد که در بروزرسانی های بعدی این مقاله به طور کامل در مورد آن صحبت خواهیم نمود.

معایب دیوار

در مورد معایب دیوار اگر بخواهیم صحبت کنیم ، میتوانیم کلی بنویسیم ، اما به منظور جلوگیری از طولانی شدن مطلب ، به چند مورد از مهمترین معایب دیوار اشاره می کنیم .

اولین مورد که باعث نارضایتی کاربران زیادی شده است ، محدودیت در درج آگهی می باشد.به طوری که هر کاربر می تواند در ماه تعدادی آگهی ثبت کند و اگر بخواهد بیش از تعداد تعیین شده آگهی درج کند ، می بایست برای ثبت هر آگهی مبلغی پرداخت نمایید.

یکی دیگر از معایب دیوار ، انقضاء کوتاه مدت آگهی ها می باشد که هر آگهی یک ماه ، در سایت نمابش داده خواهد شد و پس از آن منقضی می شود و باید با پرداخت هزینه آن را تمدید کنید .

از دیگر معایب سایت دیوار نیز می توان به هزینه های بالای ثبت آگهی در دسته های مختلف اشاره کرد. برای مثال ثبت آگهی در دسته استخدام و کاریابی حدود 60 هزار تومان می باشد و یا درج آگهی در دسته تجهزیات و صنتعی حدود 35 هزار تومان می باشد ، همچنین علاوه بر پولی بودن اکثر دسته بندی های دیوار ، هزینه نردبان و فوری کردن آگهی نیز دارای هزینه بالایی می باشد.

یکی دیگر از معایب دیوار ، عدم امکان درج آگهی لینک دار با لینک مستقیم می باشد و درصورتیکه بخواهید آگهی لینک دار ثبت کنید اولا باید هزینه سنگینی پرداخت نمایید ثانیا کاربر با کلیک روی لینک ها ، مستقیما به سایت وارد نشده و پیامی هشدار آمیز مشاهده می نماید و پس از کلیک روی دکمه تایید وارد لینک مربوطه خواهد شد.

همان طور که می دانید لینک های این چنینی اولا تاثیری در انتقال اعتبار به سایت هدف نداشته و ثانیا وجود چنین پیامی حس ترس در مخاطب ایجاد نموده و باعث میشود تا از کلیک روی لینک خودداری کند.

همچنین یکی دیگر از بزرگترین معایب دیوار ، از بین رفتن هزینه شما در صورت رد آگهی تان می باشد یعنی اگر برای مثال آگهی استخدام ثبت کنید و آگهی تان مورد تایید قرار نگیرد ، هزینه ای که بابت درج آگهی در دسته استخدام پرداخت کرده اید ، عودت داده نمیشود .

* سایت آگهی و نیازمندی های رایگان شیپور – sheypoor.com

شیپور

شیپور هم یکی از سایت های معروف و مطرح در زمینه نیازمندی می باشد که در سال 1391 توسط رضا اربابیان تاسیس شد. این سایت در ابتدا قرار بود ، بنگاه آنلاین  معاملات خودرو باشد اما موسسین آن تصمیم به گسترش ایده خود نموده و شیپور به شکل امروزی را ایجاد نموده اند.

شیپور در سالهای اول فعالیت خود تا همین دوسه سال قبل کاربران فعال زیادی داشت و رقیب سرسختی برای دیوار بود اما متاسفانه از چند سال قبل ، استقبال کاربران از این سایت کمتر شد و دیوار توانست سهم زیادی از این بازار را از آن خود کند.

اگر بخواهیم مقایسه ای بین دیوار و شیپور داشته باشیم ، می توان گفت ، در موارد زیادی از جمله رابط کاربری و تجربه کاربری ، قیمت و … شیپور دارای برتری های زیادی می باشد و تنها برتری دیوار نسبت به شیپور از نظر نویسنده این مقاله ، بازدیدکنندگان زیاد می باشد. به طوری که وقتی یک آگهی را همزمان در دیوار و شیپور منتشر کنید ، آگهی دیوار شما ، بازدید بیشتری نسبت به آگهی شیپور  دارد.

البته به این نکته هم توجه داشته باشید  ، که هزینه  خدمات و امکانات شیپور نسبت به دیوار منصفانه تر است .

امکانات و قابلیت های شیپور :

 • ثبت آگهی رایگان و با قیمت مناسب
 • دسته بندی های متنوع
 • خرید امن (قابل فعالسازی  برای فروشگاه های دارای مجوز)
 • امکانات و  روشهای بازاریابی مناسب برای کسب و کارها ، املاک و …
 • امکان سفارش و خرید مستقیم از  طریق سایت
 • و ….

مزایای شیپور :

 • قیمت مناسب
 • دسته بندی های متنوع و کامل
 • تجربه کاربری و رابط کاربری ساده و جذاب
 • سخت گیر نبودن در حد دیوار
 • و …

معایب شیپور :

 • شلوغ بودن صفحه اصلی
 • بازدهی و بازدید کمتر نسبت به دیوار

علت عقب افتادن شیپور از دیوار : 

یکی از مهم ترین دلایلی که دیوار از شیپور پیشی گرفت و توانست رتبه 1 سایت های نیازمندی کشور شود ، استفاده از کافه بازار به عنوان  سکوی پرتاب خود می باشد. همان طور که میدانید دیوار محصولی از شرکت توسعه دهنده بازار می باشد و دیوار تا مدتها به  شیپور و سایر رقبا امکان استفاده از خدمات تبلیغات بازار را نمی داد و حتی مدتی نیز به شیپور اجازه انتشار در کافه بازار را نمیداد.

ولی با این حال باز هم شیپور دومین سایت نیازمندی های کشور می باشد که همچنان مورد استقبال کسب و کارها و مشاغل زیادی قرار گرفته و توانسته به واسطه اضافه کردن امکانات مناسب برای کسب و کارها ، درآمد خود را حفظ کند.

* سایت ایستگاه (معرفی خدمات و کسب و کارها) instgah.com

سایت ایستگاه

چهارمین  سایت نیازمندی و آگهی که در این پست قصد معرفی آن را داریم ، یکی از اولین سایت های حوزه نیازمندی و آگهی می باشد که قدمت آن حتی از  دیوار و شیپور نیز بیشتر می باشد. در سایت ایستگاه می توانید آگهی معرفی کالا و خدمات ، کسب و کار و مشاغل خود را ثبت نمایید.

روش کسب درآمد این سایت ، با دیوار و شیپور متفاوت است و  به شیوه ستاره ای را در پیش گرفته است و در این سایت برای اینکه آگهی تان بازدهی بیشتری داشته باشد ، باید توان آگهی را افزایش دهید که همان طور که در تصویر مشاهده می کنید ، قیمت هر توان 70 هزار  تومان است و در حال حاضر بیشترین توان خریداری شده 117 توان می باشد که درآمد این سایت فقط از این آگهی حدود 8 میلیون تومان می باشد و آگهی دیگری نیز با تعداد 116 توان در صفحه اول سایت مشاهده میشود و سایر آگهی  ها نیز کمتراز 70 توان دارند  و 30 آگهی پر توان در صفحه اصلی سایت نمایش داده میشود که باعث می شود تا بالاترین بازدهی را داشته باشند .

حداکثر توان قابل خرید در ایستگاه 300 توان می باشد و این بدان معناست که اگر بخواهید آگهی تان  در بالاترین  جایگاه  نمایش داده شود ، می بایست آگهی با توان بالاتر از اولین آگهی خریداری نمایید.

درواقع فضای سایت  ایستگاه برای کسب و کارها فضایی رقابتی بوده و آگهی دهندگان برای کسب جایگاه و بازدهی  بالاتر  ، سر خرید توان بیشتر با هم رقابت می کنند.

همچنین برای ثبت لینک فالو نیز باید 3 توان خریداری کنید که هزینه آن 210 هزار تومان می شود.

مزایای سایت ایستگاه :

همان طور که گفته شد سایت ایستگاه یکی از اولین سایتهای نیازمندی کشور بوده و دارای اعتبار بسیار بالایی است و درج آگهی در چنین سایتی مسلما بازدهی خوبی خواهد داشت. سادگی کار با محیط کاربری و ثبت آگهی ، سرعت  لود  بالای سایت ، امکان درج آگهی رایگان و … را می توان از مزایای این سایت دانست.

معایب سایت ایستگاه :

سایت ایستگاه همان طور که مزایای  زیادی دارد ، معایبی نیز دارد که عبارتند از  :

 • قدیمی بودن هسته سایت و به روز نبودن
 • ظاهر کاربری  بیش از  حد ساده و  مطابق نبودن با تکنولوژی روز
 • عدم نمایش آگهی در صفحه اول
 • هزینه بالا  برای ثبت آگهی ویژه
 • نداشتن اپلیکیشن موبایل
 • و ….
در ادامه  لیستی از سایتهای نیازمندی و آگهی را بدون توضیحات معرفی می کنیم و در آپدیت های بعدی ، توضیحات مربوط به هر سایت را اضافه خواهیم کرد.
لطفا نظر خود را در مورد سایتهای معرفی شده را با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *